Irák

Začátkem roku 2010 bylo kurdským Ministerstvem zemědělství a vodních zdrojů vypsáno výběrové řízení na zajištění činnosti tzv. Panelu konzultantů, v němž uspěla Česká republika. Také naši specialisté, zejména v oboru hydrotechniky a geotechniky, z různých firem a specializovaných odborných pracovišť, zastřešeni klastrem CREA, již druhý rok poskytují projektantům a stavebním dodavatelům přehrad v Kurdistánu odbornou poradenskou pomoc, a to při úpravách projektové dokumentace a při výstavbě přehrad (v současné době je rozestavěno asi 10 přehrad z plánovaných cca 120 v průběhu příštích cca 10 až 15 let).

 

První pozitivní dopady vlivu konzultační činnosti se již začínají objevovat a projektové dokumentace jsou v mnoha částech na základě doporučení expertů z ČR opravovány či přepracovávány. 

 

V průběhu roku 2010 a první poloviny roku 2011 proběhla na velkých přehradách Derbendikhan a Dokan obnova instrumentace pro účely technickobezpečnostního dohledu moderními přístroji firmy Geokon, protože zařízení z doby výstavby již byla nefunkční a zastaralá. Nově instalovaná přístrojová technika umožní kvalitnější posuzování chování stárnoucí betonové konstrukce. Instrumentaci zajišťovali ve spolupráci se zahraničními poddodavateli pracovníci českého klastru CREA, reprezentované především firmou VODNÍ DÍLA – TBD a.s.

 

V letech 2012 a 2013 pokračuje v Kurdistánu konzultační činnost na stavbách při výstavbě vodních děl Aquban, Banu Talaban, Jali a Khornawazan. Tuto činnost zajišťuje CREA Hydro & Energy (www.creacz.com) a účastní se jí i zástupci naší společnosti. 
Hlavním účelem těchto nádrží je zadržení vody v území pro dlouhá období sucha a využití vodních zásob zejména pro rozvoj a zajištění zemědělské nezávislosti Kurdistánu. V Kurdistánu stejně tak jako v celém Iráku spadne 90% srážek v průběhu zimních měsíců, zatímco zbývající část roku je velmi horká a suchá.
VODNÍ DÍLA - TBD a.s.
+420 221 408 334
praha@vdtbd.cz
Aktuality
19.05.2023

Pozvánka na valnou hromadu 19.6.2023

Pozvánka na valnou hromadu společnosti VODNÍ DÍLA - TBD a.s. konanou dne...
28.06.2022

Hledáme nové kolegy/ně

  Aktuálně do našeho týmu hledáme posilu na pozici v...
19.05.2022

Pozvánka na valnou hromadu 20.6.2022

Pozvánka na valnou hromadu společnosti VODNÍ DÍLA - TBD a.s. konanou dne...
starší»
© 2011 VODNÍ DÍLA-TBD a.s. Česká republika. Všechna práva vyhrazena. | Prohlášení o přístupnosti | SEO links | Webdesign 321.